KARŞIYAKA MUTLU

Karşıyaka'da başkan adayı çıkmadığı için bugüne ertelenen olağanüstü genel kurulda tek aday olarak seçime giren Mutlu Altuğ, açıklamalarda bulundu.

Camia büyüklerinin finansmanı sağlamak için kendisine söz verdiklerini kaydeden Altuğ, "Beklediğimiz desteği 1 ay içerisinde göremezsek, tekrar bir değerlendirme yapabiliriz" dedi.

Karşıyaka Spor Kulübü'nde 14 Mayıs'ta yapılan ve başkan adayı çıkmadığı için seçim maddesi bugüne ertelenen olağanüstü kongre, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda yapıldı. Karşıyaka yönetiminin kayyum tehlikesiyle karşı karşıya kalmaması için yapılan görüşmeler sonucu, Mutlu Altuğ kongrede başkan adayı oldu. Tek aday olarak seçime giren Mutlu Altuğ, kullanılan oyların tümünü alarak Karşıyaka Spor Kulübü'nün yeni başkanı seçildi.

"VAAT VERECEK DURUMDA DEĞİLİZ"

Yönetim yetkisi almalarının ardından ilk olarak futbolcularla bir görüşme yapacaklarını kaydeden Başkan Altuğ, "Tutabildiğimiz futbolcuları tutmayı çalışacağız. Basketbolda bir maçımız var, inşallah devam eder. Maalesef hiçbir vaat verecek durumda değiliz. İlk önce gemiyi yürütmeye çalışacağız" diye konuştu.

"TOLUNGÜÇ'LE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"

İlk etapta transfer yasağını kaldırmalarının mümkün olmadığını ifade eden Mutlu Altuğ, "Kadroyu en iyi şekilde kurup kulübün fabrika ayarlarına dönmesini hedefleyeceğiz. Bu sırada sportif olarak sekteye uğramamaya çalışacağız. Önümüzdeki hafta ilk iş teknik direktör Soner Tolungüç'le bir araya geleceğiz, fikirlerini almamız lazım. Bizim görüşümüz, uzatabileceğimiz futbolcularla uzatıp, Soner hoca ile devam etmek" açıklamalarında bulundu.

"1 AY İÇİNDE DESTEK GÖREMEZSEK…"

"Basketbolda eski sistem olan altyapı ve genç Amerikalı sistemine dönme gibi bir düşüncemiz var" diyen Altuğ, "Süreç çok hızlı gelişti, ben liste hazırlamakta bile zorlanacağımızı düşünüyordum ama sağ olsun bize gücenenler bile oldu listeye giremedikleri için. Tüm camianın bir araya gelmesi lazım. Camia büyüklerinin finansmanı sağlamak için idari açıdan bize destek olma sözü üzerine ben bu göreve soyundum. Beklediğimiz desteği 1 ay içerisinde göremezsek, tekrar bir değerlendirme yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Yeşil-kırmızılıların Mutlu Altuğ başkanlığındaki yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

"Oktay Yeşil, Yener Eyüboğlu, Turgay Büyükkarcı, Serdar Işıldar, Barış Gökahmetoğlu, Serhat Bayülken, Bora Pehlivanlar, Günseli Sağlam, Onur Keleş, Cemal Vahit, Gökşin Konsoloğlu, Hakan Çeliker, Serdar Ergüven, Rahmi Sarıcı."

YIL1912
FUTBOL

Bu haberi paylaşabilirsiniz.

0 Yorum