NELER OLUYOR?

Bugün Battal Demirbilek kardeşimizin açıklamalarını okuduk. İnanın çok üzüldük. Teknik Direktörümüz Mesut Toros hakkında ciddi iddaları var. Belki doğru belki yanlış. Battal kardeşimizi severiz. Her zaman desteğimizi tüm altyapıdan gelmiş kardeşlerimize taraftarlar olarak sonsuz sunmuşuzdur.

Lakin sezon başlamasına az bir süre kalmışken bu açıklamaların yapılması sadece Karşıyaka Spor Kulübü'ne zarar verir.

İyi ya da kötü Mesut Toros, Karşıyaka Spor Kulübü futbol şubesinin şuanki mevcut teknik direktörüdür. Bizlere de kendisini desteklemek düşecektir.

Kötü ses sahibinindir. Bu sözlere ve davranışlara kulak tıkamamız gerekir. Hocamızın bu sezon bizlere verilen sözlere laik olacağını düşünüyoruz.

Unutmayalım! 1912'den beri gelmiş bir kulübün zor koşullardaki futbol takımını toparlamak ve onu hakettiği yere getirmek her babayiğidin hakkı değildir.

Bu taraftar hak edeni omuzlarda taşımasını da bilir.
Sözlerimizi Mesut Hoca'nın yakın zamandaki röportajı ile kapatalım. Battal kardeşimize de başarılar dileyelim.

@YIL1912 /Altan Ecevit

Mesut Toros/"En büyük artımız oyuncularımızın sistemimizi bilmesi" diyen Mesut Toros, "Ne istediğimizi biliyor, bizi tanıyorlar. Altyapıdan gelen 5 tane gencimiz var. Sadece onları oyun sistemimize adapte edeceğiz. Futbolcularımız ve bizler istekli ve arzuluyuz. Geçen sezon 8'inci hafta gelmiştim. Kamp dönemini birlikte geçirmemiştik. Bu sezon başını birlikte geçirmemiz büyük avantaj olacak" diye konuştu. Geçen sezon zorlu bir grupta olduklarını belirten Toros, "Yüksek bütçeli, geniş kadrolu belediye takımlarına karşı mücadele ettik. Bu sezon da öyle olacak. Ligde 17 hafta gol yemeyen bir Karşıyaka vardı. Aynı felsefeyle devam edeceğiz. Hiçbir grup kolay değil. Biz kendimize inanıyoruz, güveniyoruz" şeklinde konuştu."

 

BATTAL kardeşimiz ne dedi?

3 yıllık KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ kariyerim sezonun bitmesine 4 hafta kala Mesut Toros’un isteği doğrultusunda sonlandırılmıştır. Bu süre zarfı içerisinde üzerimde emeği olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım...

Bu süreçte her zaman amatör ruhla mücadele ettim ve hiç bir zaman profesyonelliği düşünmedim. A takımda bulunduğum 7 sene içerisinde imzaladığım bütün sözleşmelerde para konuşmadım. Yöneticilerimizin söylediği herşeye tamam dedim, imzamı attım.

Kulübümüzün içinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle yaşadığımız bütün zorluklara takım arkadaşlarımla beraber göğüs gerdim. Benim KARŞIYAKALILIĞIMI, bu kulübe olan bağlılığımı beni tanıyan her insan bilir. En kötü günlerde bile kulübü federasyona vermedim.

Mesut Toros, takımın başına gelmeden önce Ufuk İskender ayrıldıkdan sonra , dışardan bir ortak tanıdığımıza beni aratıp Karşıyakaya gelme ihtimalinin olduğunu söyleyip , yönetim eğer oyunculara sorarsa ; benden mesut hoca iyi hocadır iyi insandır dememi rica etmiştir. Bende yönetimin bize böyle bir şey sormayacağını söyledim ve telefonu kapattım.

Mesut hoca takımın başına geldikten bir süre sonra aramızda bir problem olduğu doğrudur. Problem Mesut Toros'un egosudur. Bütün başarıyı kendine mal edip, kibirli davranışlar içinde olmasıdır. Yöneticilere, benim yapmadığım şeyleri yapıyormuşum gibi anlatarak beni yalanlarıyla kötüleyip hedef noktası haline getirmiştir. Amacına da ulaşmıştır. Ben her konuda, herkesle, her zaman yüzleşmeye hazırım.

Mesut Toros ;

**İçerdeki Alibeyköy maçında sonradan oyuna aldığı Doğukan İnci’ye “ Ben bunu oyuna nerden aldım. A.... K..... Ç.....u . Bunun mu transferi var? Siktirsin gitsin” demiştir.

** Yardımcılarına ; ben battalı istemiyorum ve stratejilerim var onun üzerine gidicem o hata yapıcak demiştir.

**Maaşların aksadığı bir dönemde “Akşam Turgay Başkan geliyor Herkes para konusunu açacak. Konuşmayana gerekeni yaparım.” demiştir.

**Deplasmanda kazandığımız Altındağ maçında kırmızı kart gören Mustafa Aşan'a sevgi gösterisinde bulunan taraftara “ Bunlarında A.....a K.....m adam takımı sattı, yarı yolda bıraktı hala Mustafa Aşan diye bağırıyorlar” demiştir.

** Ertesi hafta Mustafa Aşan’ın cezalı olduğu kazandığımız Kızılcabölük maçından sonra taraftarla beraber KafKaf çekmeye gelen Mustafa Aşan’a “Sen sevinmeye gelme oynamadın. Zaten tribüne oynuyorsun”demiştir.

** Yöneticilerin olduğu idmanlarda hadi koçum hadi aslanım sözleriyle poz yapıp, kimsenin olmadığı çalışmalarda takıma ve oyunculara küfürler edip iki yüzlü davranmıştır.

**Çiğlideki tesislere gece geç saatlerde sürekli alkollü gelmiştir.

Son olarak bu açıklamaları hakkımda çıkan asılsız söylemler yüzünden, kendimi zorunlu hissettiğim için yapıyorum. Kendisini Karşıyaka Spor Kulübün üstünde gören Mesut Toros’a son sözüm şudur ; HİÇ KİMSE KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜNDEN BÜYÜK DEĞİLDİR.

Battal Demirbilek

YIL1912
FUTBOL

Bu haberi paylaşabilirsiniz.

0 Yorum